Відомо, що в Прадавньому Китаї для лікування багатьох хвороб використовували порожні тонкі палички із глини або з бамбука. Лікарі створювали в них негативний тиск і прикладали до тіла хворого. Шкіра втягувалася усередину цих паличок, тим самим виникав приплив крові до ураженого органа. Прадавні китайські лікарі справедливо вважали, що хворий орган може бути вилікуваний гарним кровообігом. У цей час подібна процедура називається вакуумним масажем.
На зміну паличкам прийшли добре всім відомі банки, усередині яких створюється вакуум. При вакуумному масажі збільшується інтенсивність обміну речовин, поліпшується кровообіг, тканини краще забезпечуються киснем. Крім того, під впливом вакуумного масажу з організму виводяться токсичні речовини й шлаки.
Вакуумний масаж проводиться за допомогою спеціальних апаратів, завдяки їхньому впливу налагоджується лимфооббіг, виводяться шлаки, усувається набряклість, руйнуються підшкірні жирові утвори. Перші апарати для вакуумного масажу були більшими й не дуже зручними у використанні, розроблювачі намагалися їх удосконалити. У цей час вони стали компактними, їх можна застосовувати й у домашніх умовах. Вакуумний масаж проводиться за допомогою різних апаратних насадок, тиск і рівень інтенсивності можна регулювати. Насадка акуратно всмоктує шкіру, масажист при цьому робить кругові рухи, м'яко надавлюючи на шкіру й перекочуючи її в необхідному напрямку.
Вакуумний масаж активно застосовують для боротьби із целлюлітом в області сідниць, на задній поверхні стегон, у зоні "галіфе". За допомогою апарата великі жирові утвори швидко й безболісно руйнуються, налагоджується лимфооббіг, завдяки цьому виводяться шлаки й усувається набряклість. У комбінації з іншими процедурами вакуумний масаж допомагає усунути ефект апельсинової кірки, відновлює пружність шкіри й навіть сприяє зменшенню розтяжок на шкірі. Вакуумний масаж можна робити на все тіло, що дозволяє моделювати й коректувати фігуру.
Вакуумний масаж виявляє не тільки косметологічний, але й лікувальний ефект. Так при вакуумному масажі хребта знімаються болі в спині, наступає полегшення при остеохондрозі. Вакуумний масаж застосовується для лікування гіпертонічної хвороби, стенокардії, гінекологічних захворювань, вегетосудинної дистонії, головних болей і безсоння. Гарні результати дає масаж печінки й нирок. Звичайно лікувальний вакуумний масаж спрямований на зони: спина, коміркова зона, шия, поперекова область, живіт, стегна, сідниці, гомілки, існують деякі протипоказання для проведення вакуумного масажу, тому консультація лікаря обов'язкова. Процедуру повинен виконувати кваліфікований фахівець.
Для проведення вакуумного масажу існують банки різних розмірів і форм, у домашніх умовах найчастіше використовуються скляні банки. Для проведення процедури використовують масажний крем або гель.. Звичайно такий масаж триває 15-20 хвилин. Поява на шкірі синців вважається нормальною реакцією шкіри на вакуумний масаж, вони проходять самостійно за кілька днів.