Основним лікувальним фактором бальнеологічного курорту є мінеральна вода «Шаянська» , яка є вуглекисло-гідрокарбонатно-нарієвою водою з малою степінню мінералізації та домішками кальцію, кремнію, цинку, магнію, що дає змогу використовувати мінеральну воду не лише як питну, а також в комплексі процедур. Так використання мінеральної води на системі гідроколонотерапії дає змогу нормалізувати кінетику кишівника не порушуючи при цьому його мікрофлору:
-комбінуючи процедури промивання жовчного міхура та кишівника мінеральною водою. Поєднання в воді сульфатного та мігнієвого іонів дає виражений пузирний рефлекс. Спостерігалося, що при поєднанні цих процедур та при паралельному прийнятті мінеральної води per os, показники білірубіна крові мали тенденцію до повної стабілізації. УЗД картина відмічала покращення реологічних властивостей жовчі;
-введено в дію використання скипидарних ванн, які дають змогу розблокувати периферичну капілярну сітку, тим самим активізувати всі види процесу обміну, що є необхідним для лікування людей з хворобами порушенням обміну. Крім того виявляється виражена гіпотензивна дія скипидарних ванн, що є нагальною потребою, так як гіпертонічна хвороба є одним з найчастіших супутніх діагнозів;
-запроваджена методика лікування гряззю Сакського озера. Грязь має велику теплоємність та малу теплопровідність, що дає можливість широко використовувати її теплову дію при: захворювання опорно-рухового апарату, перефиричної та центральної нервової системи, гінекологічні захворювання, алергічні стани, при захворюванні органів травлення, спайкова хвороба, наслідки після перенесення травм, захворювання шкіри. Крім того, маючи плотність 1,6 грязь діє по типу масажу, прискорює кровоток та покращує лімфодренаж.
-лабораторна база оздоровниці складається з повністю автоматизованого гематологічного аналізатора крові, який на протязі 2 хвилин видає на монітор 18 показників гематологічних параметрів, включаючи диференціювання лейкоцитів. Це дає надзвичайну економію часу, адже в звичайних умовах результат можна одержати на протязі 1,5 години.
Для біохімічного аналізу крові застосовується напівавтоматичний аналізатор з вдосконаленим програмним забезпеченням, в пам'яті якого зберігається 47 методик та 6 аналітичних режимів. Аналізатор аналізу сечі дає змогу одержати 10 показників.
Сучасна апаратура лабораторії дає можливість виконання аналізів в скорчені терміни та забезпечує якісний підхід лікування та профілактики захворювань.
За звітній період 2011 року в Центрі провели значну роботу фізіотерапевтичні кабінети у застосуванні нових методик:
-апарат мікрохвильової терапії Радармед 950+, апарат удосконалений із вбудованим терапевтичним справочником використовується в лікуванні посттравматичних артритів, ревматоїдних артритів, подагричних, остеохондропатій, простатитів, хронічних бронхітів .
У комплексі з мінеральними ваннами, парафіново-озокерітовими аплікаціями, лікувальною фізкультурою, гідроколонотерапією, ультразвуковою терапією. Ефективність методу лікування підвищується. Із 200 пролікованих 23% відмічають хорошу рухливість суглобу, зникнення ниючих болей в суглобах:
-система гідромасажу десен в комплексі з лазерним випромінюванням широко використовується в стоматології для лікування парадонтозів, гінгівітів.
-ультрафіолетове випромінювання із застосуванням ртутно-кварцевої лампи використовуємо для лікування і профілактики шкірних захворювань з метою бактеріостатичної, десенсибілізуючої, вітаміноутворюючої дії. Застосовується при дерматитах, герпесах. При псоріазах і вітіліго використовується в комплексі з лазеро- терапіїєю , кишковими промиваннями, мінеральними ваннами, ультразвуковою терапією окремих вогнищ. Вітіліго попередньо змащуємо 10% розчином бергамотового масла.
-магнітолазеротерапія – апарат «МІЛТА» низькоінтенсивне лазерне випромінювання у комплексі з магнітною дією на організм активізує обмінні процеси в організмі. Найбільш ефективне використання при цукровому діабеті з ускладненнями (нейропатії,ангіопатії). У комплексі з лікувальню фізкультурою дієтичним харчуванням ультразвуковою терапією проекції підшлункової залози, і підводного душ-масажу. Ефективність лікування із 300 пролікованих 35% відмічають хороші результати.
-скануючий лазер – апарат «Медик 1» використовується при хронічних панкреатитах з недостатньою секреторною фукцією, при хронічних гепатитах, при виразковій хворобі 12-ти палої кишки і шлунку в стадії ремісії. Ефективність лікування із 400 пролікованих 30% відмічають покращення загального стану організму , зникнення явищ дискомфортуі покращення роботи шлунково-кишкового тракту.
-гідроколонотерапія використовується при захворюваннях шлунково-кишкового тракту: хронічні гастрити, хронічні холецистити, холангіти, панкреатити, гастродуоденіти, коліти, захворювання суглобів, цукровий діабет. У комплексі з бальнеологічними і фізіотерапевтичними процедурами проліковані відмічають хорошу ефективність методу. Із 800 пролікованих 60% відмічають покращення загального стану організму.
На сьогоднішній день в Центрі впроваджено в лікувальну практику поєднання фізіотерапевтичних процедур з лікувальною фізкультурою, що дає хороші результати при захворюваннях органів травлення, цукровому діабеті, подагрі, бронхіальній астмі тощо .
Електросон – метод, в основі якого лежить дія на центральну нервову систему пацієнта постійним імпульсним струмом низької частоти і малою силою. В результаті розвивається особливий психофізіологічний стан організму, при якому відновлюється емоційна, вегетативна і гуморальна рівновага. Забезпечує позитивну дію при таких захворюваннях як невроз, артеріальна гіпертонія, виразкова хвороба 12-ти палої та шлунку, гормональні дисфункції. Активується функція шлунково-кишкового тракту, сприяє відновленню порушеного вуглеводного, ліпідного, білкового та мінерального обмінів.
В оздоровниці працює погодинна система реєстрації медичних процедур, що дає змогу уникати черги біля кабінетів.