Гідроколонотерапія - Промивання кишечника мінеральною водою – одноразова система
Лікувальний метод впливу на слизову товстої кишки температурного, механічного і хімічного подразників мінеральної води, яка вводиться в пряму кишку. Мінеральну воду вводять безпосередньо в товстий кишечник ректально.
Механізм дії: тепла мінеральна вода змиває і розчиняє слиз зі стінок кишечнику, має протизапальну дію, зменшує спастичні явища. Частина введеної мінеральної води всмоктується і впливає на весь організм.
Техніка проведення процедури: промивання проводять натще або через 2-3год після їди. Перед процедурою пацієнт повинен випорожнити сечовий міхур. Хворий лягає на лівий бік, ректальний зонд обережно вводять в пряму кишку на глибину 12-18см. Потім повільно повертаємо ручку контроля тиску до показнику 50м/бар. Після цього відкриваємо кран подачі води і рідина поступово поступає в кишечнику. При появі позову на стілець НЕГАЙНО перекриваємо ручку подачі води і промивна рідина із вмістом кишечнику по системі попадає в каналізацію. Процедура повторюється до тих пір, поки промивні води не будуть чистими.
Особливості дії: вимивання вмісту товстої кишки, мікробної флори, ендотоксинів; усунення колостазу; рефлекторна стимуляція органів травлення, що мають нейрогуморальні зв'язки з товстою кишкою.
Показання:
1. Хронічні коліти.
2. Закрепи.
3. Хронічні холецистити.
4. Алергічні захворювання.
Протипоказання:
Спайкова хвороба, поліпоз товстої кишки, тріщини заднього проходу, геморой у фазі загострення, всі захворювання, що супроводжуються набряками, шлунково-кишкова кровотеча, вагітність, загальні проти покази.
Дозування: температура введення рідини повинна бути 38-400С. Тривалість процедури 30-40хв. Хворий наповнює і випорожнює кишечник за цей час 3 рази. На курс лікування призначають від 3 до 5 процедур через 1-3дні.