Електрофорез лікарських речовин

Постійним струмом

Електрофорез ліків – це метод електрофармакологічного сполучення впливу на організм двох факторів – постійного (випрямленого) струму та введення з його допомогою лікарських речовин. При цьому на тілі дії постійного струму як біологічного подразника )активного лікувального фактора) має місце специфічна для кожної лікарської речовини зворотна реакція організму (іонний рефлекс). Спрямований рух розчинах електрично заряджених часток – іонів – використовується для введення в організм лікарських речовин, причому ці речовини вводяться у відповідності зі знаком їхнього зарядку (плюс або мінус) при дисоціації в розчині.
Механізм дії: виникнення зворотної рекції у вигляді генералізованого іонного рефлексу є специфічним для дії введеної лікарської речовини, що вступає в обмінні процеси і впливає на клітини при впливі через кров і лімфу на організм у цілому. Лікарська речовина вводиться у виді іонів або окремих інгредієнтів без домішок (очищеня від баластів) з підвищеною фармакологічною активнісстю безпосередньо в тканини патологічного вогнища, у невеликих кількостях (малих концентраціях), при цьому основна маса його хнаходиться в поверхневому шарі шкіри, створюючи депо і сприяючи утворенню місцевих іонних рефлексів.
Особливості дії: електрофармакологічні ефекти поєднаної електричного струму і лікарської речовини; створення депо ліків у шкірі; провідне значення електричного струму, який потенціює ефект ліків.
Апаратура: використовувана для гальванізації: «Потік-1», «ГР-2», «АГВК- 4»,»МЕТА», «Z-10» і ін.
Показання:
Визначаються фармакологічною дією лікарської речовини з урахуванням показань для застосування постійного струму.
Протипоказання :
Крім загальних протипоказань для гальванізації варто враховувати протипоказання до застосування лікарськи речовин (непереносимість, алергічні реакції).